دهم ربيع‌الثاني سالروز رحلت فاطمه معصومه سلام الله عليها
حضرت معصومه سلام الله عليها عالمه محدثه آل طه بود و قدم جاي پاي حضرت زهرا سلام الله عليها گذاشت و همچون او در عرصه جهاد و تلاش براي اثبات حق كوشيد تا جايي كه جانش را فداي ولايت كرد و شهد شهادت نوشيد.
 
سخن نخست
تمام انقلاب‌های جهان به نام توست
تمام انقلاب‌های جهان به نام توست
تغییرات این روزهای منطقه تمام برنامه‌ها و معادلات دشمنی را به هم ریخته است و کسانی که تا چند روز پیش به دنبال نقشه‌ای جدید برای تقابل با جمهوری اسلامی ایران می‌گشتند امروز با نهضت‌هایی فراگیر و دامنه دار در سطح منطقه مواجه شده‌اند که تمام معادلات قدرت و سیاست را در عرصه جهانی زیر و رو می‌کند.
 
شنبه، 9 بهمن 1389 02:28:12
در شهر خبری هست؟
در شهر خبری هست؟
مهدی خداجویان
اگر صدایی از کسی برخیزد که فریاد یاللمسلمین بردارد و از وضع روابط ناسالم اجتماعی و فرهنگی بنالد، چند صباحی خوراک مناسبی برای رسانه‌ها خواهد بود و صفحات کاغذی و مجازی رسانه‌ها را پر می‌کند و بعد تا ناله‌ای دیگر و صدایی دیگر... سکوت!
 
دوشنبه، 27 دی 1389 02:34:54
1370 سال بعد از عاشورا ورق برگشت
1370 سال بعد از عاشورا ورق برگشت
مهدی خداجویان
9 دی 1388 هجری شمسی روزی است از میان روزها که جاودانه شد. چنان که 10 محرم 61 هجری قمری داغی است که تا ابد بر پیشانی خلقت نهفته است و جاودانه خواهد ماند.
 
پنجشنبه، 9 دی 1389 08:51:25
پاسخ به سوالی که پرسیده نمی‌شود
پاسخ به سوالی که پرسیده نمی‌شود
اتفاقات و ماجراهای بسیاری طی این سال‌ها رخ داده که منجر به ورود بزرگان دین برای گشودن گره شده است. با مرور اتفاقاتی که ورود و حضور بزرگان دین در صحنه را نمایان می‌سازد، چند نکته جلب توجه می‌کند که شاید دقت در این نکات بتواند از هزینه شدن‌های متعدد و گاه غیرلازم از بزرگان دین و اجتهاد جلوگیری کند.
 
چهارشنبه، 17 آذر 1389 03:06:16
"کالایی" به ظاهر ارزشمند
به مناسبت هفته کتاب
"کالایی" به ظاهر ارزشمند
مهدی خداجویان
کتاب برای ما کالایی به ظاهر ارزشمند است چون نهایت مدیریتمان برای افزایش محبوبیت این کالا منجر به قرار گرفتنش در سبد خرید خانوار می‌شود. چونان که روغن و گوشت و برنج و دیگر ملزومات خانوار در این سبد قرار دارند. به هر ترتیب کتاب هم به محیط گرم خانواده‌ها راه می‌یابد.
 
سه‌شنبه، 25 آبان 1389 04:30:20
دور زدن ممنوع
تقابل دین و رسانه در عصر ارتباطات؛
دور زدن ممنوع
این استبعاد و دوری چنان می‌شود که حتی بزرگترین مجموعه تبلیغ دینی کشور یعنی سازمان تبلیغات اسلامی خبرگزاری مهر را با محتوای عمومی و سیاسی راه‌اندازی می‌کند. حال آن‌که انتظار جامعه و حکومت دینی از سازمان تبلیغات اسلامی ایجاد خبرگزاری تخصصی و جامع دینی است.
 
دوشنبه، 10 آبان 1389 01:25:05
چراغ‌هایی که خاموشند
نقش رسانه در برابر فعالیت‌های دینی؛
چراغ‌هایی که خاموشند
در روزگاری که تعداد گل‌های زده و نزده یک بازی نه چندان مهم و تاثیرگذار دنیای فوتبال بارها و بارها از طرق مختلف بررسی و بازبینی می‌شود، چند رسانه وجود دارد که درد دین خود را فریاد کند و دم از گل‌های خورده مدیران و سازمان‌های دینی بزند؟
 
پنجشنبه، 22 مهر 1389 07:25:11
اينها جزو عجايب انقلاب ماست
اينها جزو عجايب انقلاب ماست
شهيد برونسى و امثال او را بايد نماد يك حقيقت به حساب آورد؛ حقيقت پرورش انسانهاى بزرگ با معيارهاى الهى و اسلامى، نه با معيارهاى ظاهرى و معمولى.
 
دوشنبه، 5 مهر 1389 05:52:40
شهيد ثاني؛‌ باران رحمتي از آسمان بر زمين
شهيد ثاني؛‌ باران رحمتي از آسمان بر زمين
در تاریخ فقاهت شیعه، دو تن از عالمان دین به شهید، شهرت یافته اند: یکی محمّدبن جمال الدین مکی عاملی مولف کتاب گران سنگ لمعه، که شهید اول لقب گرفت و دیگری زین الدین علی بن احمد شامی عاملی که به شهید ثانی مشهور گردید.
 
چهارشنبه، 31 شهريور 1389 02:52:48
زير نيم كاسه اهانت به قرآن
زير نيم كاسه اهانت به قرآن
سكوت محافل بين المللي در مسئله سيل پاكستان، اهانت به قرآن كريم، تهاجم به كشورهاي مسلمان نظير عراق و افغانستان، همه راهكارهاي جديد مبارزه عليه اسلام هستند.
 
يکشنبه، 28 شهريور 1389 03:02:27
پانصد واژه تا بيداري
پانصد واژه تا بيداري
«مردم ما بايد همت كنند. دولت جمهورى اسلامى كمك‌هایى كرده است، بعضى از مردم كمكهائى كرده‌اند، لكن اينها كافى نيست، بيشتر بايد كمك كنيم. اين وظيفه‌ى همه‌ى ماست. برادران مؤمن ما، برادران مسلمان ما در آنجا دچار يك چنين مصيبت بزرگى شده‌اند.»
 
سه‌شنبه، 23 شهريور 1389 04:57:12
دعا همواره برد دارد
دعا همواره برد دارد
آيت الله مجتبي تهراني اصل دعا را به متن آن نسبت داده و مي فرمايند: دعاي غيرمأثور، فارغ از اينكه سندش درست باشد يا نباشد، اگر متن دعايي داشته باشد، اثرگذار است.
 
چهارشنبه، 17 شهريور 1389 07:04:33
امامت، شفا، اجابت در ذريه، تربت و مزار امام حسين عليه السلام
امامت، شفا، اجابت در ذريه، تربت و مزار امام حسين عليه السلام
آيت الله العظمي مجتبي تهراني با اشاره به تأثيري كه دعا در استجابت دعا مي گذارد، مزار امام حسين عليه السلام را از جمله اماكني دانستند كه دعاي زائر حسيني در آن به اجابت مي رسد .
 
سه‌شنبه، 16 شهريور 1389 04:33:22
دعاي زائر امير المومنين عليه‌السلام درهاي آسمان را باز مي كند
دعاي زائر امير المومنين عليه‌السلام درهاي آسمان را باز مي كند
آيت الله العظمي مجتبي تهراني با اشاره به فضيلت برخي مكان ها در استجابت دعا و قبولي طاعات گفتند: در روايت آمده سمت کوفه مزاری است که هر دردمند و گرفتاری به آنجا بیاید و دو رکعت نماز بخواند، خداوند حتماً گرفتاری‏اش را برطرف می‏کند.
 
دوشنبه، 15 شهريور 1389 06:57:42
رمضان برترين ماه ها و قدر برترين شبها است
رمضان برترين ماه ها و قدر برترين شبها است
حضرت آيت الله شيخ مجتبي تهراني در رابطه با اشاره به فضيلت احياي شب نيمه شعبان فرمودند : درست است كه خداوند فضائل بسياري در شب نيمه شعبان براي ما قرار داده است، اما خصوصيت ثبت و ضبط اعمال سال آينده تنها در شب قدر اتفاق مي افتد.
 
شنبه، 13 شهريور 1389 03:06:23
1 2 3
Copyright © 2011 - esteva.ir Powered by targan.ir ®