دهم ربيع‌الثاني سالروز رحلت فاطمه معصومه سلام الله عليها
حضرت معصومه سلام الله عليها عالمه محدثه آل طه بود و قدم جاي پاي حضرت زهرا سلام الله عليها گذاشت و همچون او در عرصه جهاد و تلاش براي اثبات حق كوشيد تا جايي كه جانش را فداي ولايت كرد و شهد شهادت نوشيد.
 
مثلث هراس (بخش نخست) مثلث هراس (بخش نخست)
مثلث هراس (بخش سوم و پاياني) مثلث هراس (بخش سوم و پاياني)
مثلث هراس (بخش سوم و پاياني) مثلث هراس (بخش سوم و پاياني)
توزيع رايگان مستند ضد اسلامي "وسواس " در تيراژ ده‌ها ميليوني توزيع رايگان مستند ضد اسلامي "وسواس " در تيراژ ده‌ها ميليوني
ساخت فیلم موهن به ساحت رسول‏الله(ص) در مصر ساخت فیلم موهن به ساحت رسول‏الله(ص) در مصر
157 میلیون نفر از مسلمانان تروریست هستند 157 میلیون نفر از مسلمانان تروریست هستند
مثلث هراس (بخش دوم)
شيعه هراسي
 
پس از احساس خطر حاکمان غربی از موج بیداری اسلامی، آن‌ها در صدد برآمدند با انزوای مسلمانان به اهدف استعماری خود دست یابند؛ بر همین اساس پروژه «اسلام‌هراسی» را کلید زدند تا افکار عمومی غیرمسلمانان جهان را با خود همراه کنند. اما استراتژیست‌های غربی به همین بسنده نکردند؛ آن‌ها برای تضعیف جبهه اسلامی به اختلاف‌افکنی میان مسلمانان نیز پرداختند.

در بخش اول یادداشت خواندید که پس از احساس خطر حاکمان غربی از موج بیداری اسلامی، آن‌ها در صدد برآمدند با انزوای مسلمانان به اهدف استعماری خود دست یابند؛ بر همین اساس پروژه «اسلام‌هراسی» را کلید زدند تا افکار عمومی غیرمسلمانان جهان را با خود همراه کنند. اما استراتژیست‌های غربی به همین بسنده نکردند؛ آن‌ها برای تضعیف جبهه اسلامی به اختلاف‌افکنی میان مسلمانان نیز پرداختند. در این بخش از یادداشت قصد داریم شما را با این اختلاف‌افکنی که با محوریت پروژه «شیعه‌هراسی» در حال اجراست، بیشتر آشنا کنیم.

استکبار جهانی در کنار پروژه «اسلام‌هراسی» به قصد اختلاف‌افکنی بین مردمان ادیان دیگر با مسلمانان، پروژه «شیعه‌هراسی» را برای اختلاف‌افکنی بین مسلمانان جهان با یکدیگر اجرا می‌کند. آن‌ها قصد دارند با درگیر کردن مسلمانان با هم، موجب تضعیف نیروهای اسلامی در مقابله با نظام سلطه شوند و همچنین فکر و ذهن مسلمانان را مشغول به درگیری‌های درون‌دینی نمایند. باید این نکته را هم اضافه نماییم که آمریکا از پیوندهای معنوی میان شیعیان خاورمیانه با جمهوری اسلامی ایران احساس نگرانی می‌کند و بویژه پس از فروپاشی حکومت بعث در عراق و به وجود آمدن فرصت مشارکت در ساختار سیاسی عراق برای شیعیان این کشور، این نگرانی آنها افزایش هم یافته است.

مهم‌ترین اقدامات دشمنانِ موج بیداری اسلامی در پروژه «شیعه‌هراسی» عبارتند از:

1. جلوگیری از شکل‌گیری ترتیبات امنیتی بومی و پایدار

همانطور که می‌دانید در برخی از کشورهای خاورمیانه مانند ایران، عراق و بحرین شیعیان اکثریت جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و در برخی دیگر از کشورها مانند لبنان و یمن شیعیان در تصمیم‌گیری‌های سیاسی اثرگذارند. در سال 2004، پادشاه اردن که به امریکا سفر کرده بود در مصاحبه با «واشنگتن‌پست»، اصطلاح «هلال شیعه» را وارد گفتمان سیاسی منطقه‌ای کرد تا بتواند تا حدودی حاکمان سنی منطقه را به جای «همزیستی مسالمت آمیز» با ایران و یا گروه‌های شیعی، به سمت تنش و بی‌اعتمادی متمایل کند.

2. انعکاس تصاویر دروغین از جنبش‌های مقاومت شیعی

یکی از ترفندهای شیعه‌هراسی، انعکاس تصاویر دروغین و گزارش‌های انحرافی از مشارکت عوامل وابسته به حزب‌الله لبنان در امور داخلی سایر کشورهاست. برخی از این ادعاها عبارتند از:

- مداخله حزب الله در ناامن‌سازی عراق؛
- مداخله در فرایند طبیعی انتخابات لبنان؛
- ارتباط با مهمترین گروه مخالف شیعه یمن الحوثی؛
- آموزش نظامی برخی شیعیان کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه بحرین.

3. تهدیدسازی برای شیعیان از طریق شبه‌نظامیان وهابی

استکبار جهانی با تحریک گروه‌های افراطی سلفی و شبه‌نظامیان وهابی برای اقدامات تروریستی علیه شیعیان، قصد دارد وحدت ملت‌های منطقه را تخریب کند و آرامش روانی را از مردم منطقه سلب کند. گروه تروریستی «ریگی» از جمله گروه‌های شبه‌نظامی وهابی در منطقه بودند.

4. پیوند زدن تفکرات اهل سنت با وهابیون

یکی دیگر از اقدامات نظام سلطه، پیوند زدن مرامنامه اهل سنت با گروه‌های سلفی است تا بدینوسیله شیعیان را علیه جامعه اهل سنت تحریک کنند و آتش تفرقه را در میان فرق اسلامی شعله‌ور نمایند. خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران، با آگاه‌سازی شیعیان از این نقشه شوم و تبیین تفاوت‌های محسوس بین گروه‌های سلفی و برادران اهل سنت، جلوی این فتنه را سد کرد.

5. توجیه اقدامهای تروریستی گروههای نزدیک به وهابیون

گسترش پروژه «شیعه‌هراسی» بهانه‌ای شد برای گروه‌های سلفی که به «شیعه‌زدایی» بپردازند. به عنوان مثال مقامات مسئول در «ایالت نیمروز» واقع در جنوب غربی افغانستان که با جمهوری اسلامی ایران مرز مشترک دارد، تدریجا به مهاجرت اجباری شیعیان از این مناطق و یا از بین بردن کتاب‌های تشیع اقدام می‌کنند.

مقام معظم رهبری در تبیین حوادث مربوط به شیعه‌هراسی فرموده‌اند: «در عراق، شيعه و سنّى قرنها كنار هم زندگى كرده‌اند. چقدر فاميل‌هاى شيعه و سنى با هم خويشاوند و قوم و خويشند. در طول اين چند قرن گذشته، هيچ وقت اختلافى به اين شكل مطرح نبوده است. زمان عثماني‌ها دولت و حكومت به شيعه زور مي‌گفتند و اذيت مي‌كردند، و زمان صدام و زمان‌هاى ديگر هم كم و بيش همين‌طور بود؛ اما مردمِ شيعه و سنّى با هم كارى نداشتند. امروز مي‌خواهند مردم را به جان هم بيندازند.

در دنياى اسلام هم يك جا از زبان وابستگانشان مسئله‌ى هلال شيعى را مطرح مي‌كنند كه: «آهاى سنّي‌ها! چه نشسته‌ايد، خودتان را برسانيد كه شيعه‌ها دارند مسلط مي‌شوند!»؛ يك هلال شيعى را از ايران تا عراق، تا بحرين، تا لبنان تشكيل مي‌دهند؛ براى اينكه جامعه‌ى اهل سنّت و دولت‌هاى اهل تسنّن را بترسانند. از اين طرف هم مظاهرى را درست مي‌كنند كه جمهورى اسلامى را از همسايگانش دور كنند. مسئله‌ى جزاير و مسائل گوناگون را مطرح مي‌كنند كه ايران هم احساس كند كه مورد تهديد است. سنّى را يك جور عليه شيعه و شيعه را يك جور عليه سنّى تحريك مي‌كنند. اين برنامه‌هاى اين‌هاست. ما اگر مي‌خواهيم پيروزي‌هايى كه در اين چند سال - به حول و قوه‌ى الهى - عليه سياست‌هاى استكبارى در اين منطقه به وجود آمده است، به نتيجه برسد، بايد هوشيار و بيدار باشيم.» (1)

نتیجه‌گیری

نظام سلطه در کنار پروژه «اسلام‌هراسی» در سطح بین‌المللی، پروژه «شیعه‌هراسی» را در سطح فرامنطقه‌ای با هدف تضعیف موج بیداری اسلامی اجرا می‌کند. افزایش اقدام‌های تعرضی وهابیون علیه شیعیان در پاچنار پاکستان و دره اسماعیل خان افغانستان، تداوم بی‌ثباتی‌های امنیتی ناشی از منازعات فرقه‌ای در شرق ایران، انفجارهای متعدد تروریستی در عتبات عالیات در عراق، حمایت‌های خزنده برخی رجال سیاسی امارات و عربستان مانند شاهزاده بندر بن سلطان از گروه‌های تکفیری و ادعاهای تبلیغاتی مکرر اردن و مصر مبنی بر تلاش تهران برای مهندسی امنیتی جغرافیای سیاسی شیعه در خاورمیانه عربی، از عوامل ظهوریافته پروژه «شیعه‌هراسی» است که گریبانگیر امت اسلامی در منطقه خاورمیانه شده است. ما باید با بصیرت‌پراکنی و آگاه‌سازی ملت‌های منطقه، مانع از تضعیف موج بیداری اسلامی در جهان شویم تا بتوانیم در کنار امت واحده اسلامی در مقابل زورگویان جهان به پیروزی برسیم.

پاورقی:
1. خطبه‌هاى نماز جمعه‌ى تهران به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامي؛ 21/7/1385

منابع:
1. نرم‌افزار حدیث ولایت؛ ویرایش دوم.
2. شيعه هراسي و ايران هراسي در ديپلماسي امنيتي آمريكا؛ مصطفی دلاورپور؛ نشریه پگاه حوزه
3. از شیعه‌هراسی تا اسلام‌هراسی؛ هفته نامه تیلار
4. نامه آیت‌اللّه العظمی سبحانی خطاب به دکتر یوسف القرضاوی
5. گفتگوی حجت‌الاسلام محمد خوش‌نظر با خبرگزاری فارس
6. گفتگوی دکتر خواجه‌سروی با ماهنامه زمانه
7. شیعه هراسی راهبرد عملیات روانی رسانه ای آمریکا؛ مرکز مطالعات و اطلاعات فرهنگ استراتژیک
8. خبرگزاری ابنا

قاسم صفايي نژاد

   
Code : 5950

  بازگشت به صفحه اصلی مشاهده نسخه چاپی

نظر شما راجع به این موضوع چیست ؟

نام شما :
ایمیل شما :
وب سايت :
   
 
تعداد بازدید : 1598 تاریخ آخرین بروزرسانی : شنبه، 6 آذر 1389 04:40:20
Copyright © 2011 - esteva.ir Powered by targan.ir ®