دهم ربيع‌الثاني سالروز رحلت فاطمه معصومه سلام الله عليها
حضرت معصومه سلام الله عليها عالمه محدثه آل طه بود و قدم جاي پاي حضرت زهرا سلام الله عليها گذاشت و همچون او در عرصه جهاد و تلاش براي اثبات حق كوشيد تا جايي كه جانش را فداي ولايت كرد و شهد شهادت نوشيد.
 
1370 سال بعد از عاشورا ورق برگشت
مهدی خداجویان
 
9 دی 1388 هجری شمسی روزی است از میان روزها که جاودانه شد. چنان که 10 محرم 61 هجری قمری داغی است که تا ابد بر پیشانی خلقت نهفته است و جاودانه خواهد ماند.
مهدی خداجویاندر طول تاریخ بیش از هزار و چهارصد ساله اسلام هرگاه اهالی باطل از مواجهه و مقابله نظامی، اقتصادی و سیاسی با امت حق و حقیقت به نتیجه نرسیدند و دشمنیشان با مومنان به وعده نصرت الهی بی نتجه ماند؛ دست به هجمه فرهنگی و تبلیغی زده‌اند. تاریخ خود گواه این ادعاست و در کتاب تاریخ صفحات فراوانی از دسیسه‌های شیاطین و خناسانی که تمام همت خود را برای تفرقه میان امت اسلامی و راندن و خروج امت از حول امام و راهبرشان خرج کرده‌اند به چشم می‌خورد. اهل باطل جز دور کردن امت از امام و فاصله انداختن میان رهبر و پیرو چاره‌ای نداشته‌اند. گاه پیشوای مسیر حق پیامبر اولوالعزم و خاتم‌النبیین صلی الله علیه و اله و سلم است، گاه راه‌نما، امام واجب الاطاعه از خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام و گاه راه‌بلد، عالم و فقیه درس خوانده در مکتب علوم آل الله صلوات الله علیهم اجمعین. راه همان است که بود و امت هم همان امت مسلمان. راه‌بران نیز تفاوتی ندارند. حضرت رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم جلودار مسیری است که ائمه معصومین علیهم السلام پرچم‌دارش هستند و علمای مکتبشان مراقبان کاروانند. مسیر همان مسیر حقی است که به سوی حق تعالی می‌رود.


جنود حق و باطل اما در هماره روزگار راهشان از هم جدا بوده و رویاروی هم ایستاده‌اند. هیچ‌گاه آتش تقابل میان حق و باطل به سردی نگراییده است. چرا که هیچ وجه اشتراکی برای مصالحه میان حق و باطل نمی‌توان یافت. چنان‌که جز مسیر حق یا باطل راه دیگری وجود نداشته و ندارد و لاجرم همگان مخیرند بین انتخاب یکی از این دو راه. یا باید پشت سر بزرگان و رهبران دین خدا رفت و یا دنباله‌رو شیطان و شیطانیان بود. در همیشه تقابل میان کفر و ایمان؛ لشکریان کفر و عناد از همه توانشان بهره جسته‌اند تا پیروان ایمان و اعتقاد را به سراشیبی سقوط خود بکشند و از قضا در بسیاری مواقع توانسته‌اند ناآگاهان و نابلدان مسیر حق را با شبهات خود گمراه و اغفال کنند.


آتش جنگ و تقابل در این روزگار آخرالزمانی اما گسترده‌تر و شدیدتر شده است. چنان که در روایات گوناگون به ویژگی‌های دوران ما به کرات اشاره شده است. فتنه‌ها و شبهاتی که هشدارهای فراوان پیشوایان دین علیهم السلام را در پشت‌سر خود داشته‌اند و در این روز و روزگار به وضوح مشاهده می‌شوند. تبلیغات گسترده و هجمه‌های فرهنگی و جنگ نرم علیه نظام و اندیشه مقدس اسلامی گوشه‌هایی از آتش جنگ‌افروزی شیاطین انس و جن در مقابل نور هدایت است که ترس از گمراهی و غفلت و سقوط در جهنمی که مسلمانان صدر اسلام در آن سقوط کرده‌آند را چند برابر می‌کند. اما در کنار انذار فراوانی که در خصوص مواضع و مواقع آخرالزمانی به دستمان رسیده‌اند مبشراتی نیز از بلندی مقام و جایگاه مومنین راستین در زمانه آخر در میان احادیث و روایات موجود است که اسباب دلگرمی اهل ایمان می‌شوند. که از جمله آنان حدیث شریفی است که وجود مبارک حضرت رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم خطاب به امیرالمومنین علیه افضل صلوات المصلین می‌فرمایند عجيبترين مردم در دینداری و صاحب بزرگترین یقین؛ جماعتی در آخرالزمان هستند كه پيامبرصلى الله عليه وآله و سلم را نديده‌اند و حجت و امامشان علیه السلام هم از دیدگانشان غایب است. در عين حال به سياهى در سفيدى ايمان مى‌آورند.


سخن از این عجیب‌ترین دینداران است. مردمی با ایمان و اعتقادی آهنین که گرمای دین و یقین چنان گرمابخش دلشان است که کوران حوادث و سرمای وسوسه اباطیل آخرالزمانی اندک رخنه‌ای در دلشان نمی‌افکند. بزرگانی که جز زلال معرفت از سرچشمه هدایت سیرابشان نمی‌کند و نوشابه‌های ظاهر فریب و مسموم شقاوت دل از کفشان نمی‌رباید. مردمانی که رهبرشان در شان و منزلتشان آنان را برتر و بالاتر از امت رسول الله و امیرالمومنین علیهما السلام می‌دانست. ادعای گزاف و بی‌راهی نیست چنین سخنی چرا که مسلمانان صدر اسلام با آل الله صلوات الله علیهم اجمعین همراه بودند و وجوب اطاعت و احترام به آنان را مدام می‌دانستند ولی با اندک هجمه‌ای لغزیدند. نمونه‌های فراوانی در حافظه تاریخ مانده است. چنان‌که جامعه اسلامی بعد از رحلت پیام‌آورشان سقوط کرد و بعد به رویارویی با ولی و امیر مومنان برخاست و روزگاری به امام مسلمانان خیانت کرد و نهایتا دست به شمشیر برد و خون خدا را بر زمین ریخت.


در تمام این موارد که آخرینشان نبوده است و تا زمان ظهور منتقم آل الله صلوات الله علیهم اجمعین ادامه خواهد داشت؛ موضع‌گیری مسلمانان با اندک تفاوتی که می‌توان برشمرد، یکسان بوده است. در تمام موارد سقوط به دره گمراهی، غفلت مسلمانان و جامعه اسلامی از حق موجب کجروی شده است. در تمام این موارد مسلمانان به دام باطل افتاده‌اند و کفران نعمت هدایتشان اسباب کفر و الحادشان شده است. گاه سکوت و گاه بی تفاوتی نسبت به اتفاقات و گاه ترس از دست دادن مال و جان و به خطر افتادن اهل و عیال و گاه لذت دنیا و جاه و مقام و گاه افتادن در دره معاصی و گناهان و لقمه‌های ناپاک؛ دلیل شدند تا گمراهی در میان امت مسلمان ریشه دواند و تا آغشته شدن دست مسلمانان به خون اهل بیت رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم پیش رود.


اما اینجا ایران است. ایران اسلامی. جامعه مسلمان ایرانی همان قومی است که بشارت آمدنشان را حضرت رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم به عنوان عجیب‌ترین دینداران میان مردم داده بودند. مردمی که دینداریشان در دل و جانشان نهادینه شده است و بر کردار و رفتارشان حاکم است. مردمی که هرچند زمان معصومین علیهم السلام نبودند و ندیدند ولی چنان یقین فولادینی دارند که نیاز به دیدن با چشم سر ندارند. اینان با چشم دل می‌بینند. اهل بصیرتند. اهل معرفتند. بامعرفتند. پشتیبان نایب امامشان عجل الله تعالی فرجه الشریف ایستاده‌اند تا پشت صاحب زمانشان ارواحنا لتراب مقرمه الفداء را خالی نکنند.


9 دی 1388 هجری شمسی روزی است از میان روزها که جاودانه شد. چنان که 10 محرم 61 هجری قمری داغی است که تا ابد بر پیشانی خلقت نهفته است و جاودانه خواهد ماند. ولی 9 دی روزی خداییست که مردم به دفاع از حریم ولایت برگرفته از ولایت معصومین علیهم السلام برخاستند. این مردم ثابت کردند که اگر 1370 سال پیش هم بودند از امامشان غافل نمی‌شدند. کاش بودند مردم خداجوی ایران در میدان کربلا تا جاودانگی سال 61 به شهادت عاشورائیان ختم نمی‌شد.


9 دی روزی است که مردم مومن ایران فریاد گردنکشی از وسوسه شیاطین و خناسان سردادند. فریاد رها نکردن راه حق و نفروختن گوهر پرفروغ حقیقت به پشیز باطل و سقوط در دره گمراهی و نابودی مسلمانان در هیاهوی نیرنگ و فریب و شبهه آخرالزمانی در 9 دی 88 جلوه یافت. اینان تمرین همراهی و پا در رکابی امام مفترض الطاعه علیه السلام را در محضر پیرشان مشق می‌کنند. خداجوی حقیقی اینانند که بوی خدا را از شمیم ولایت می‌جویند.


9 دی جلوه اهل حق در برابر فتنه اهل باطل است. تجلی وعده ان تنصروا الله ینصرکم الهی است که در وانفسای آخرالزمانی این روزگار رخ نمود. جلوه‌ای که تا ظهور صاحب زمان و مکان ارواح العالمین له الفداء ادامه دارد. انشاءالله.

"من با هر قشرى كه از ملت بزرگ اسلام و ملت عظيم ايران مواجه مى‏شوم، مى‏بينم كه به ما حق دارند. من هر قشرى را كه ملاقات مى‏كنم، مى‏بينم كه حق خاصى به ما دارند...
تمام اقشار ملت سهيم در اين حق هستند. اگر نيروى بزرگ ملت، با وحدت كلمه و با اتكا به خداى عظيم نبود، نمى‏دانم كه حالا حال ما چه بود؛ در زندانها به سر مى‏برديم يا در تبعيد. اين همت بزرگ شما جوانان بود و اين اراده قاطع ملت ما بود كه با توجه به خداى بزرگ، اين نهضت را پيش برديد؛ و ما را در بين دنيا روسفيد كرديد و اسلام را بلند كرديد. شما به اسلام حق پيدا كرديد؛ چنانچه اسلام به همه حق دارد. اسلام حق هدايت دارد بر همه. ما خدمتگزار هستيم؛ و شما كه خدمت به اسلام كرديد، اسلام براى شما حق قائل است. لكن بايد توجه داشته باشيد كه باز پيروزى به آخر نرسيده است؛ ما مراحلى داريم كه بايد آن مراحل را طى كنيم. و آن، با همت شما جوانان است. شما جوانانِ اقشار ملت هستيد كه بايد اين نهضت را همراهى كنيد، تا به آخر. آن‌هايى كه در بين ما مى‏خواهند تفرقه بيندازند، به غلط رفته‏اند! بين اقشار ملت تفرقه نخواهد افتاد. بدخواهان مى‏خواهند با اين تفرقه نتايج سوء بگيرند و شما را به عقب برانند؛ و نهضت را نگذارند به نتيجه برسد؛ بايد اين توطئه را خنثى كنيد. بايد اين اشخاصى را كه توطئه‏گر هستند به جاى خودشان بنشانيم. من از خداى تبارك و تعالى اين وحدت ملت را خواهانم؛ و با وحدت ملت و توجه به اسلام و دين اسلام، ما همه به پيش بايد برويم."
صحيفه امام جلد 7 صفحه 165

   
Code : 6417

  بازگشت به صفحه اصلی مشاهده نسخه چاپی

نظر شما راجع به این موضوع چیست ؟

نام شما :
ایمیل شما :
وب سايت :
   
 
تعداد بازدید : 1938 تاریخ آخرین بروزرسانی : پنجشنبه، 9 دی 1389 08:57:31
Copyright © 2011 - esteva.ir Powered by targan.ir ®