دهم ربيع‌الثاني سالروز رحلت فاطمه معصومه سلام الله عليها
حضرت معصومه سلام الله عليها عالمه محدثه آل طه بود و قدم جاي پاي حضرت زهرا سلام الله عليها گذاشت و همچون او در عرصه جهاد و تلاش براي اثبات حق كوشيد تا جايي كه جانش را فداي ولايت كرد و شهد شهادت نوشيد.
 
دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت:
زبان شعر، فرهنگ مشترک همه کشورهای اسلامی است
 
دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت عليهم السلام، زبان شاعری را فرهنگ مشترک همه کشورها دانست و اظهار داشت: شاعری موقعیتی ویژه برای ارسال مقالیت، ارزش ها، افکار و ایده های انسان است که آنها با ابراز اشعار سروده ها فرهنگ ملت و کشور خود را بیان می کنند.


به گزارش استوا به نقل از رسا، حجت الاسلام و المسلمین عباسعلی اختری، دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت عليهم السلام، صبح امروز در نخستین کنگره بین المللی قرآن و عترت نورالثقلین، با اشاره به این که این کنگره در راستای گرامیداشت جایگاه والای اهل بیت عصمت و طهارت برگزار شده است، اظهار داشت: هدف از برگزاری این کنگره ترویج فرهنگ اصیل اسلامی در جهان است.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت عليهم السلام با بیان این که برگزاری این گونه کنگره ها تأثیر بسزایی در گسترش آرمان های اصیل اسلامی در جهان دارد، بیان داشت: در این کنگره شعرایی از کشورهای مصر، لیبی، لبنان، ساحل عاج، برزیل، مالی، عراق، سوریه، عربستان سعودی، یمن و دیگر کشورهای جهان حضور دارند و این حضور آنها سبب دریافت معارف الهی و به تبع آن ترویج در کشورهای خود می شود.

معاون امور بین‏الملل دفتر مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنان خود، شاعری را هنری بزرگ و الهی دانست و اذعان داشت: تبع شاعری هنری بزرگ و موهبت الهی از جانب خداوند متعال است که پروردگار جهانیان این تبع را در وجود افراد نخبه ای از جامعه قرار داده است.

وی با بیان این که شاعری هنری گرانبها برای انسان ها است، تصریح کرد: شعر و شاعری در همه دوران و زمان ها بوده، کشورهای بسیاری نیز از این تبع به خصوص استفاده می کردند؛ چرا که زبان شاعری بسیار برنده و تأثیر گذار است.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت عليهم السلام، زبان شاعری را، فرهنگ مشترک همه کشورهای اسلامی دانست و اذعان داشت: شعر فرهنگی است که آمیخته با روح جاویدان بشری است؛ از این رو مورد استفاده کشورهای جهان قرار می گیرد.

وی شاعری را موقعیتی ویژه برای ارسال و تبادل ارزش ها، افکار و ایده های اصیل اسلامی و انسانی دانست و بیان داشت: در واقع شاعران با ابراز اشعار خود فرهنگ ملت و کشور خود را بیان می کنند؛ از این رو شاعری موقعیتی برای ارسال ارزش های اصیل اسلامی است.
 

   
Code : 7998

  بازگشت به صفحه اصلی مشاهده نسخه چاپی

نظر شما راجع به این موضوع چیست ؟

نام شما :
ایمیل شما :
وب سايت :
   
 
تعداد بازدید : 918 تاریخ آخرین بروزرسانی : يکشنبه، 22 اسفند 1389 06:32:43
Copyright © 2011 - esteva.ir Powered by targan.ir ®