دهم ربيع‌الثاني سالروز رحلت فاطمه معصومه سلام الله عليها
حضرت معصومه سلام الله عليها عالمه محدثه آل طه بود و قدم جاي پاي حضرت زهرا سلام الله عليها گذاشت و همچون او در عرصه جهاد و تلاش براي اثبات حق كوشيد تا جايي كه جانش را فداي ولايت كرد و شهد شهادت نوشيد.
 
پيام آيت‌الله مقتدايي به روحانيون در تعطيلات نوروزي
 
مدير حوزه‌هاي علميه در پيامي‌ از کليه اساتيد، فضلا و طلاب خواست تا در ايام عيد نوروز از تمام توان خود در جهت اعتلاي بنيه اعتقادي و اجتماعي جامعه و تقويت نظام مقدس جمهوري اسلامي در جهت موجبات رضايت حضرت بقية‌الله‌ عجل الله تعالي فرجه شريف استفاده کنند.

به گزارش استوا به نقل از مركز خبر حوزه، متن اين پيام به شرح ذيل است:


قال‌الله ‌تبارک تعالي: قُلْ هذِهِ سَبيلي‏ أَدْعُوا إِلَى اللَّهِ عَلى‏ بَصيرَةٍ أَنَا وَ مَنِ اتَّبَعَني.

محضر مبارک حضرات آيات علما، فضلا، ‌اساتيد و طلاب محترم و معزز حوزه‌هاي علميه و روحانيون گرانقدر.
همين افتخار بزرگ شما عزيزان را بس که از مصاديق اين آيه کريمه و داراي مقام بلند و منصب داعي‌الله در رديف شخص نبي گرامي اسلام‌ صلي الله عليه و آله هستيد، در اين آيه مبارکه گر چه سبيل را که دين حق و توحيد ربوبي است مختص به پيامبر‌ صلي الله عليه و آله اسلام دانسته، اما داعي به اين دين را تعميم داده است به نبي مکرم اسلام و

به همه کساني که شانيت براي دعوت دارند که علماي بزرگوار اسلام هستند، همان‌ها که در حديث نبوي‌ صلي الله عليه و آله فرمود: «العلماء امناء الرسل علي عباده». مفسر کبير صاحب مجمع البيان مي‌فرمايد: «في‌ هذه‌ الآية دلالة علي فضل‌الدعاء الي‌الله و الي توحيده و فيها دلالة ايضاً علي انه‌ صلي الله عليه و آله يدعوا الي‌الله في کل اوقاته». يعني در مسجد‌الحرام در کنار کعبه يا در حجر اسماعيل يا در کوه صفا و مروه يا در بازار يا در کوچه‌هاي مکه و مدينه يا در مجالس، در همه حالات از دعوت دست بر نمي‌داشت.

يکي از اساتيد ما که از مراجع بزرگ زمان خود بود در منبر، در پايان درس به طلابي که عازم تبليغ ماه رمضان بودند مي‌فرمود: در تبليغ اکتفا نکنيد به مسجد و بالاي منبر بلکه در مجالس ديد و بازديدها، بر سر سفره‌هاي غذا در مجالس ميهماني و رفت و آمدها، تبليغ کنيد، حديث بخوانيد و همه را به احکام و آداب و اخلاق آشنا کنيد.

فرصت ايام نوروز يکي از بهترين فرصت‌ها است تا روحانيون معظم و حوزويان محترم، با حضور در بين نزديکان،‌ خويشان و اقارب و دوستان خود در جلسات شادي و عيد مبارکي، به تشويق و ترغيب آنها بر انجام فرائض خصوصاً اهتمام بر فريضه نماز، خلا‌هاي فرهنگي را جبران و با پاسخگويي به شبهات نسبت به کلام نوراني حق‌تعالي که فرمود: «وَ أْمُرْ أَهْلَكَ بِالصَّلاه» و يا «أَنْذِرْ عَشيرَتَكَ الْأَقْرَبينَ». دين خدا را در جهت رشد و تعالي جامعه ادا نمايند.

لذا‌ از کليه اساتيد، فضلا و طلاب گرانقدر مي‌خواهم در اين ايام با تمام ظرفيت در جهت اعتلاي بنيه، اعتقادي و اجتماعي جامعه و تقويت نظام مقدس جمهوري اسلامي بهره جسته و بدينوسيله موجبات رضايت حضرت بقية‌الله‌ عجل الله تعالي فرجه شريف ارواح من سواء لتراب مقدمه الفدا را فراهم آورند.

مرتضي مقتدايي

مدير حوزه‌هاي علميه
 

   
Code : 8000

  بازگشت به صفحه اصلی مشاهده نسخه چاپی

نظر شما راجع به این موضوع چیست ؟

نام شما :
ایمیل شما :
وب سايت :
   
 
تعداد بازدید : 715 تاریخ آخرین بروزرسانی : يکشنبه، 22 اسفند 1389 06:53:11
Copyright © 2011 - esteva.ir Powered by targan.ir ®