دهم ربيع‌الثاني سالروز رحلت فاطمه معصومه سلام الله عليها
حضرت معصومه سلام الله عليها عالمه محدثه آل طه بود و قدم جاي پاي حضرت زهرا سلام الله عليها گذاشت و همچون او در عرصه جهاد و تلاش براي اثبات حق كوشيد تا جايي كه جانش را فداي ولايت كرد و شهد شهادت نوشيد.
 
گناهان سه گانه ای که ما را از امام زمان(عجل الله تعالی فی فرجه) دور کرده اند
 
یکی از استادان حوزه و دانشگاه، به بیان اعمالی پرداخت که بین ما و امام زمان عجل الله تعالي فرجه شريف جدایی انداخته اند.


به گزارش استوا به نقل از حیات حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد در سخنرانی خود در مسجد مقدس جمکران، با اشاره به اهمیت ذکر صلوات اظهارداشت: از خواص ذکر صلوات، خوشنودی حضرت حق، موجب اجابت دعا و پاکیزه شدن اعمال است.

وی در ادامه با اشاره به زندگی علی بن مهزیار اهوازی و اشتیاق عجیب وی به دیدار حضرت ولی عصر عجل الله تعالي فرجه شريف اظهار داشت: درس بزرگ دیدار وی با حضرت به منتظران این است که گناهان و جهل و نادانی ما، باعث غایب شدن خورشید هستی است وگرنه امام، از همه احوالات ما آگاه است و روز و شب در پی دیدار با شیعیان است.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: امام در دیدار با علی بن مهزیار سه اشکال بزرگ شیعیان را به عنوان عامل حجاب با حضرت بیان فرمودند که عبارتند از، دنیا پرستی و مال پرستی، تجبر به ضعیفان و قطع رحم از آشنایان و از دست دادن پیوندهای محبت بین یکدیگر حتی به رغم مشکلات مختلف.

این پژوهشگر حوزه و دانشگاه یادآورشد: یکی از ویژگی های اصلی شیعیان حقیقی، اهتمام آنان به خواندن نماز اول وقت و نماز جماعت است.

وی گفت: یکی از مشکلات ما برای اتصال به امام زمان عجل الله تعالي فرجه شريف این است که ما زشتی ها اعمال خود را بپذیریم و برای درمان، خود را به دست حضرت بسپاریم، قدم اول در این راه نیز است که عشق به حضرت را از دنیا و آنچه که در آن هست، بیشتر دوست بداریم.

فرحزاد عنوان کرد: از دیگر مشخصات منتظران حقیقی به بیان امام زمان عجل الله تعالي فرجه شريف توجه و مددکاری به ضعفا و از پا افتادگان است، نباید احترام ما به دیگران، تنها به دلیل مال و منزلت اجتماعی باشد، زیرا این عمل ما را از حضرت دور می کند.

وی اظهارداشت: پیامبر فرمودند در دنیا سعی کنید با فقرای آبرو دار رابطه برقرار کنید تا در روز قیامت که این فقرا جایگاه بسیار بالایی دارند، از شما حمایت کنند، خداوند به برکت این گونه ضعفا است که به ما برکت می دهد.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: زیارت امام از بالاترین و برترین اعمالی است که هر شیعه می تواند داشته باشد، به همین دلیل است که زیارت قبور ائمه اطهار عليهم السلام، این همه سفارش شده است و بسیاری از حاجات را نیز برآورده می کند.

وی بیان کرد: امام زمان عجل الله تعالي فرجه شريف فرموده اند که بیش از شیعیان به دیدار آنان راغب است اما آنچه که ما را از حضرت دور کرده است، اعمال ما است در این حال نباید تصور کنیم امام نمی خواهد ما را ببیند در حالی که ما با اعمال مان مانع این دیدار شده ایم.

فرحزاد با اشاره به اهمیت صله رحم خاطرنشان کرد: قاطع رحم از سوی خداوند، ملعون است و امام زمان عجل الله تعالي فرجه شريف نیز یکی از بزرگترین گناهان شیعیان را قطع رحم ذکر کرده اند.

 

   
Code : 8001

  بازگشت به صفحه اصلی مشاهده نسخه چاپی

نظر شما راجع به این موضوع چیست ؟

نام شما :
ایمیل شما :
وب سايت :
   
 
تعداد بازدید : 948 تاریخ آخرین بروزرسانی : يکشنبه، 22 اسفند 1389 06:57:33
Copyright © 2011 - esteva.ir Powered by targan.ir ®