دهم ربيع‌الثاني سالروز رحلت فاطمه معصومه سلام الله عليها
حضرت معصومه سلام الله عليها عالمه محدثه آل طه بود و قدم جاي پاي حضرت زهرا سلام الله عليها گذاشت و همچون او در عرصه جهاد و تلاش براي اثبات حق كوشيد تا جايي كه جانش را فداي ولايت كرد و شهد شهادت نوشيد.
 
مديرحوزه‌هاي علميه خواهران:
ماديات در حوزه هدف اصلي نبوده است
 
مدير حوزه علميه خواهران با تاکيد بر حفظ نظام تربيتي پدرانه و سنتي حوزه، گفت: ماديات در حوزه‌ها هدف اصلي نبوده، بلکه واقعيت حوزه‌ها فراتر از اين حرفهاست و در اين مسير بايد اهتمام ويژه‌اي به ميراث گذشتگان داشت.


به گزارش استوا به نقل از خبرگزاري دانشجو مدير حوزه‌هاي علميه خواهران در آيين اختتاميه چهارمين دوره مرکز تخصصي تربيت مدرس حوزه علميه قم با تاکيد بر حفظ اصالت‌هاي طلبگي، اظهار داشت: بازگو کردن اصالت‌هاي طلبگي با توجه به اشتغالات افراد، باعث مي‌شود تا آنان از مسير اصلي منحرف نشوند.

وي با اشاره به اينکه در دوران گذشته در حوزه‌ها اساتيد مانند پدر، طلاب را تربيت مي‌کردند، افزود: امروز گاهي مشاهده مي‌شود کثرت مشغله‌هاي اساتيد و طلاب، آنها را از اين مسير تا حدودي دور نگه مي‌دارد.
مدير حوزه‌هاي علميه خواهران با اشاره به خاطره‌اي از مرحوم آيت‌الله بهشتي، رمز موفقيت عالم فقيد آيت‌الله العظمي گلپايگاني را نشست و برخاست با اساتيد و طلابي عنوان کرد که همگي اخلاص داشتند.

وي با تاکيد بر حفظ نظام تربيتي پدرانه و سنتي حوزه، گفت: ماديات در حوزه‌ها هدف اصلي نبوده، بلکه واقعيت حوزه‌ها فراتر از اين حرفهاست و در اين مسير بايد اهتمام ويژه‌اي به ميراث گذشتگان داشت.

جمشيدي ادامه داد: علماي گذشته، خدمات فراواني به جامعه و اسلام نموده و زحمات زيادي متحمل شده‌اند؛ امروز موظفيم ميراث گرانسنگ گذشتگان و امانت الهي را به خوبي حفظ و به ديگران و آيندگان منتقل نماييم.

بر اساس گزارش مركز مديريت حوزه علميه خواهران، مدير حوزه‌هاي علميه خواهران يادآور شد: البته در سيستم حوزه، اساتيد و طلاب خالصانه ورود کرده و براي رضاي خداوند به تبليغ احکام با کمترين معونه مي‌پردازند؛ به طوري که به غير از سطوح مختلف حوزه، تنها در مدرسه علميه گلپايگاني قم روزانه بيش از 300 درس برگزار مي‌شود که اگر بخواهيم اين نظام را در قالب نظام‌هاي آموزشي امروزي پياده کنيم، نياز به يک اداره بزرگ کلاس‌داري چند طبقه با بيش از چند ده ميليارد اعتبار ‌باشد، اما مي‌بينيم اساتيد سخاوتمندانه به تدريس علوم ديني پرداخته و طلاب هم با جديت و اشتياق آن را فرا گرفته و منتشر مي‌نمايند.

 

   
Code : 8002

  بازگشت به صفحه اصلی مشاهده نسخه چاپی

نظر شما راجع به این موضوع چیست ؟

نام شما :
ایمیل شما :
وب سايت :
   
 
تعداد بازدید : 701 تاریخ آخرین بروزرسانی : يکشنبه، 22 اسفند 1389 07:01:54
Copyright © 2011 - esteva.ir Powered by targan.ir ®