دهم ربيع‌الثاني سالروز رحلت فاطمه معصومه سلام الله عليها
حضرت معصومه سلام الله عليها عالمه محدثه آل طه بود و قدم جاي پاي حضرت زهرا سلام الله عليها گذاشت و همچون او در عرصه جهاد و تلاش براي اثبات حق كوشيد تا جايي كه جانش را فداي ولايت كرد و شهد شهادت نوشيد.
 
يك محقق:
بصيرت‌ بهترين سلاح در برابر جنگ نرم دشمنان است
 
يك محقق و پژوهشگر كشور گفت: بصيرت بهترين سلاح براي خنثي‌سازي نقشه‌هاي دشمنان در ميدان جنگ نرم دشمن است.

به گزارش استوا به نقل از فارس ، ‌محمدحسين رجبي دواني در حاشيه مراسم اختتاميه هجدهمين سالروز تأسيس كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دشمنان دين و اسلام همواره و در طول تاريخ بشري بصيرت مسلمانان را مورد هدف قرار داده‎اند و با نفوذ بين آنان زمينه اختلاف و تفرقه‌اندازي را فراهم مي‌سازد‌ تا به خواسته‌هاي خود برسند، بنابر‌اين بصيرت بهترين سلاح براي خنثي‌سازي نقشه‌هاي دشمنان در ميدان جنگ نرم دشمن است.


اين استاد دانشگاه ادامه داد: بصيرت و آگاهي مي‌تواند جامعه را به كمال معنويت برساند و نبود آن باعث از دست دادن فرصت‌ها مي‌شود.


وي بيان داشت: تجديد يك انقلاب به مراتب سخت‌تر از ايجاد يك انقلاب است و زحماتي كه علي عليه السّلام براي تجديد انقلاب پيامبر صلّي الله عليه و آله و سلّم كشيدند، سنگين‌تر از انقلاب خود پيامبر بود، زيرا ارزش‌ها تغيير كرده بود و معنويات هرس و ماديات جاي آن را پر كرده بود.


اين محقق و پژوهشگر كشور اظهار داشت: حضرت علي عليه السّلام قرباني بي‎بصيرتي مردم زمان خودش شد، از همان زمان افراد بي‌بصيرت فرصت ناب را از عالم اسلام گرفتند و با لجاجت خود نگذاشتند خلافت به دست صاحبان اصلي برسد كه با پيروزي انقلاب اسلامي زمينه براي رساندن پرچم اسلام به صاحب بر حقش فراهم مي‌شود.

* تا زماني كه بصيرت باشد، انقلاب از گزند آسيب‌هاي فرهنگي در امان است


رجبي دواني ادامه داد: تا زماني كه بصيرت در جامعه باشد، انقلاب اسلامي از گزند آسيب‌هاي فرهنگي و اعتقادي به‎دور خواهد بود.


اين استاد دانشگاه افزود: در عصر زندگي ما آئين پيامبر و ائمه اطهار عليهم السّلام در جامعه محقق شده است و هيچ حكومت مشروعي تا زمان برقراري نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران روي كار نيامده بود كه اين نشانگر بصيرت بي‌نظير مردم مؤمن كشور است.


وي اظهار داشت: مردم ايران با حضور در صحنه در روز 9 دي بصيرت و آگاهي خود را بر همه ثابت كردند و با دفاع از جايگاه ولايت فقيه و با تبعيت از دستورات رهبري پرچم ولايي را شناختند و مسير خود را از مسير فتنه‌گران جدا كردند كه اين نشانه وفاداري مردم به ولايت است.


وي ادامه داد: دشمنان در طول تاريخ بشري بصيرت مسلمانان را مورد هدف قرارداده‏اند، بنابراين بصريت‌افزايي در جامعه مهم‌ترين رسالت مردم و به ويژه كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد است.
 

   
Code : 8012

  بازگشت به صفحه اصلی مشاهده نسخه چاپی

نظر شما راجع به این موضوع چیست ؟

نام شما :
ایمیل شما :
وب سايت :
   
 
تعداد بازدید : 3903 تاریخ آخرین بروزرسانی : دوشنبه، 23 اسفند 1389 03:07:30
Copyright © 2011 - esteva.ir Powered by targan.ir ®