دهم ربيع‌الثاني سالروز رحلت فاطمه معصومه سلام الله عليها
حضرت معصومه سلام الله عليها عالمه محدثه آل طه بود و قدم جاي پاي حضرت زهرا سلام الله عليها گذاشت و همچون او در عرصه جهاد و تلاش براي اثبات حق كوشيد تا جايي كه جانش را فداي ولايت كرد و شهد شهادت نوشيد.
 
آخرين كتاب پاپ جنجال به پا می کند؟
 
"پاپ بنديكيت شانزدهم " رهبر كليساي كاتوليك در آخرين اثر خود برخي اظهارنظرهاي شخصي و برداشت خود از تاريخ و زندگي مسيح را به تصوير كشيد و با انتشار اين نظرات انتظار مي رود كه جنجال تازه اي در جهان برپا شود.


به گزارش استوا به نقل از تابناک وی در بخشي از كتاب خود مي نويسد: شخصا اعتقاد دارم كه يهوديان مسيح را به قتل نرساندند.

در اين كتاب ۳۵۰ صفحه اي كه ۱.۲ ميليون از آن به ۷ زبان دنيا منتشر شده، پاپ از كتاب هاي عهد عتيق و كتاب مقدس مسيحيان رم مباحثي ر ا نقل مي كند و تاكيد مي كند در ذات خدواند خشونت وجود ندارد و پيروان مسيح نيز بايد همانند خداوند از خشونت عليه خود و ديگران پرهيز كنند.

پاپ همچنين معتقد است: اعمال همانند خشونت و زورمداري موجب تضعيف دين شده و نارضايتي خداوند از بندگانش را موجب خواهد شد.

رويترز در باره اين كتاب مي نويسد : پاپ با انتشار اين افكار سعي دارد تا فاصله دين مسيح و آئين يهود كه قرن هاست بر اثر اتهام قتل مسيح توسط يهوديان بوجود آمده است، را از بين ببرد و اولين بار است كه يك پاپ به صراحت يهوديان را از اتهام قتل مسيح تبرئه مي كند.

محكوميت خشونت هاي ديني و لزوم گفتگوي هميشگي پيروان اديان الهي با يكديگر و ريشه يابي اديان الهي از ديگر فصل هاي كتاب تازه انتشار پاپ بنديكيت شانزدهم است.
 

   
Code : 8016

  بازگشت به صفحه اصلی مشاهده نسخه چاپی

نظر شما راجع به این موضوع چیست ؟

نام شما :
ایمیل شما :
وب سايت :
   
 
تعداد بازدید : 3559 تاریخ آخرین بروزرسانی : دوشنبه، 23 اسفند 1389 04:01:57
Copyright © 2011 - esteva.ir Powered by targan.ir ®