دهم ربيع‌الثاني سالروز رحلت فاطمه معصومه سلام الله عليها
حضرت معصومه سلام الله عليها عالمه محدثه آل طه بود و قدم جاي پاي حضرت زهرا سلام الله عليها گذاشت و همچون او در عرصه جهاد و تلاش براي اثبات حق كوشيد تا جايي كه جانش را فداي ولايت كرد و شهد شهادت نوشيد.
 
از سوی مرکز اسلامی بولیوی؛
نخستین کتاب اسلامی به زبان سرخ پوستان آمریکای لاتین ترجمه شد
 
نخستین کتاب اسلامی با نام «اسلام چیست» به همت مرکز اسلامی بولیوی به زبان ایمره، زبان سرخ پوستان آمریکای لاتین ترجمه شد.


به گزارش استوا به نقل از رسا، کتاب «اسلام چیست» که تا کنون به زبان اسپانیایی در اختیار مردم منطقه آمریکای لاتین قرار می گرفت، از سوی مرکز اسلامی بولیوی به زبان ایمره ترجمه شد.

این کتاب نخستین کتاب اسلامی است که به این زبان ترجمه شده است و امید است که بزودی چاپ و منتشر شود.

زبان ایمره، زبان سرخ پوستان و بومیان چهار کشور پرو، بولیوی، شیلی و آرژانتین می باشد و شمار زیادی از سرخپوستان این منطقه به زبان ایمره تکلم می کنند.

متأسفانه تا کنون هیچ کتاب اسلامی به زبان ایمره ترجمه نشده است و این نخستین منبع اسلامی است که به این زبان ترجمه شده است و به زودی در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

هم اکنون شماری از شبکه های رادیویی و تلویزیونی در منطقه آمریکای لاتین به زبان زبان ایمره برنامه پخش می کنند و مسیحیت نیز تا کنون کتاب ها و فیلم های زیادی را برای ترویج مسیحیت به این زبان تولید و منتشر کرده است.

این در حالی است که بر روی فضای مجازی اینترنت حتی یک صفحه مطلب به زبان ایمره درباره اسلام یافت نمی شود و ترجمه کتاب اسلام چیست به زبان ایمره می تواند یک شروع در حوزه این زبان باشد.
 

   
Code : 8034
نظرات کاربران
احسان (يکشنبه، 28 فروردين 1390 11:10:44)
خيلي عاليه مرسي

  بازگشت به صفحه اصلی مشاهده نسخه چاپی

نظر شما راجع به این موضوع چیست ؟

نام شما :
ایمیل شما :
وب سايت :
   
 
تعداد بازدید : 3384 تاریخ آخرین بروزرسانی : سه‌شنبه، 24 اسفند 1389 03:48:31
Copyright © 2011 - esteva.ir Powered by targan.ir ®