کد :   6913
دوشنبه، 11 بهمن 1389 02:46:27 
http://esteva.ir
  برافراشته شدن پرچم اسلام  

این روزها صحبت اکثر افراد دور و برمان، حتی مردم عادی، نقل حوادث و اتفاقات کشورهای تونس و مصر است و پیش‌بینی‌هایی که هر شخص به فراخور اطلاعات خود دارد. اتفاقاتی که اگر درست به آن بنگریم، بیانگر بیداری مسلمانان کشورهای مختلف است. مسلمانانی که بیش از پیش از دست حاکمان وابسته و زورگوی خود به تنگ آمده‌اند و خواهان اجرای اسلام در کشورشان هستند.

ما معتقدیم که جمهوری اسلامی، الگوی مناسبی برای مردم مسلمان سراسر جهان است؛ دلیل‌مان هم این است که ما هیچ‌وقت زیر بار زور نرفته‌ایم و همواره معتقدیم که استقلال، مهم‌ترین عامل پیشرفت کشور است، چرا که دولت‌های ستمگر نشان داده‌اند که از حل کوچکترین مشکلات خود نیز عاجزند. از سال‌ها قبل شاهد بودیم که دولت‌های سلطه‌طلب و استعمارگر روز به روز به مرگ نزدیکتر می‌شوند و پرچم اسلام روز به روز برافراشته‌تر می‌شود و هر کس که متمسک به اسلام است زنده‌تر می‌گردد. گویا این روزها و با دیدن این اتفاقات، باورمان به این قضیه نیز بیشتر شده است، قضیه ای که 15 سال پیش رهبر آگاه و بصیرمان به آن باور داشت:

«دولت جمهورى اسلامى و ملت ايران، افتخار مى‌كنند كه با زور و غصب كنار نمى‌آيند. رژيم غاصبِ صهيونيستِ تروريستِ نژادپرست را يك روز هم نپذيرفته‌اند و نخواهند پذيرفت. هركس كه از زورگويان حمايت مى‌كند، سياهكار است. ملت ايران، در طول اين هفده سال توانسته است ثابت كند كه قدرتمند، رشيد و صبور است.

اه خود را با طمأنينه، آرامش و با اتّكاى به نفس ادامه مى‌دهد. هفده سال پيش، ملت ما، اين ارتش، اين نيروى هوايى، اين نظم و سطح عالى دانش در نيروهاى مسلّح و اين دانشجو و استاد و چنين فرماندهان و مسؤولان دانشگاهى را نداشت، و اين، آسان به دست نيامده است. تلاشها و كوششها شده است. ان‌شاءاللَّه، از اين هم پيش‌تر خواهيم رفت. نيروهاى مسلّح، روزبه‌روز، به هدفهاى خود نزديكتر خواهند شد، و روزبه‌روز تواناييهاى بيشترى به دست خواهند آورد. اين تواناييها، فقط توانايى نظامى نيست. توانايى علمى، صنعتى و روحى هم هست. اتّكاى به نفس هم هست. دشمن هرچه مى‌تواند، تلاش كند. بانوى ما، زينب كبرى عليهاسلام، خطاب به سيه‌روى‌ترين انسانهاى زمان خود فرمود: «كد كيدك، واسع سعيك فواللَّه لاتمحوا ذكرنا.» امروز ملت ايران و مسؤولان اين كشور، همان سخن را به دشمنان زورگو و ياوه‌گوى جمهورى اسلامى مى‌گويند. آنهايى كه در موضع مسؤولان كشور امريكا يا هر گوشه‌ى ديگر دنيا، عليه ملت ايرانْ سخنان ياوه مى‌گويند و زشتيهاى خودشان را به ملت و دولت ايران نسبت مى‌دهند، خودشان تروريست و زورگويند. آنان بدكاره و نژادپرستند.

آنان از حل كردن ابتدايى‌ترين مشكلات اجتماعى خود، يعنى مسأله‌ى نژاد و سياه و سفيد، عاجزند. امروز همين سخنان را ملت و نظام ايران خطاب به آنها مى‌گويد: «كدكيدك. واسع سعيك. فواللَّه لاتمحوا ذكرنا.» مگر شما مى‌توانيد كمترين آسيبى به جمهورى اسلامى برسانيد؟! شما خواهيد مُرد. شما خواهيد رفت. شما مانند آن امپراتورى ديگر، زايل خواهيد شد و پرچم اسلام روزبه‌روز، برافراشته‌تر خواهد شد. ملت ايران و هركس كه متمسّك به اسلام است، روزبه‌روز زنده‌تر خواهد شد.» [1]

پاورقی:
[1]- بيانات رهبر معظم انقلاب در مراسم صبحگاه «نيروى هوايى» 26/9/1374

قاسم صفایی‌نژاد

 

©2010 esteva.ir. All Rights Reserved