کد :   7998
يکشنبه، 22 اسفند 1389 06:32:43 
http://esteva.ir
  زبان شعر، فرهنگ مشترک همه کشورهای اسلامی است   


به گزارش استوا به نقل از رسا، حجت الاسلام و المسلمین عباسعلی اختری، دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت عليهم السلام، صبح امروز در نخستین کنگره بین المللی قرآن و عترت نورالثقلین، با اشاره به این که این کنگره در راستای گرامیداشت جایگاه والای اهل بیت عصمت و طهارت برگزار شده است، اظهار داشت: هدف از برگزاری این کنگره ترویج فرهنگ اصیل اسلامی در جهان است.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت عليهم السلام با بیان این که برگزاری این گونه کنگره ها تأثیر بسزایی در گسترش آرمان های اصیل اسلامی در جهان دارد، بیان داشت: در این کنگره شعرایی از کشورهای مصر، لیبی، لبنان، ساحل عاج، برزیل، مالی، عراق، سوریه، عربستان سعودی، یمن و دیگر کشورهای جهان حضور دارند و این حضور آنها سبب دریافت معارف الهی و به تبع آن ترویج در کشورهای خود می شود.

معاون امور بین‏الملل دفتر مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنان خود، شاعری را هنری بزرگ و الهی دانست و اذعان داشت: تبع شاعری هنری بزرگ و موهبت الهی از جانب خداوند متعال است که پروردگار جهانیان این تبع را در وجود افراد نخبه ای از جامعه قرار داده است.

وی با بیان این که شاعری هنری گرانبها برای انسان ها است، تصریح کرد: شعر و شاعری در همه دوران و زمان ها بوده، کشورهای بسیاری نیز از این تبع به خصوص استفاده می کردند؛ چرا که زبان شاعری بسیار برنده و تأثیر گذار است.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت عليهم السلام، زبان شاعری را، فرهنگ مشترک همه کشورهای اسلامی دانست و اذعان داشت: شعر فرهنگی است که آمیخته با روح جاویدان بشری است؛ از این رو مورد استفاده کشورهای جهان قرار می گیرد.

وی شاعری را موقعیتی ویژه برای ارسال و تبادل ارزش ها، افکار و ایده های اصیل اسلامی و انسانی دانست و بیان داشت: در واقع شاعران با ابراز اشعار خود فرهنگ ملت و کشور خود را بیان می کنند؛ از این رو شاعری موقعیتی برای ارسال ارزش های اصیل اسلامی است.
 

 

©2010 esteva.ir. All Rights Reserved