کد :   8008
يکشنبه، 22 اسفند 1389 08:14:38 
http://esteva.ir
  تلاش رسانه ای انجمن حجتیه برای جلب نظر مراجع  

 

به گزارش استوا به نقل از جهان اخیرا فعالیت این شبکه های وابسته به انجمن حجتیه مورد انتقاد برخی محافل و همچنین توجه نهادهای نظارتی قرار گرفته است و از اینرو مسئولین این شبکه در پی جلب نظر و تائیدیه تعدادی از مراجع تقلید هستند.

در همین رابطه رابطین این انجمن ماموریت یافتند تا از مراجع تائیدیه برای راه اندازی و فعالیت شبکه های ماهواره ای بگیرند.

یک منبع آگاه به خبرنگار جهان گفت:مرتبطان شبکه های ماهواره ای وابسته به انجمن حجتیه برای افزایش مقبولیت این شبکه به مدیران آن توصیه کرده است که از مراجع سنتی و نه سیاسی تائیدیه دریافت کنند زیرا در جامعه مطرح شده است که این شبکه ها مورد تائید مراجع نیست.

لازم به ذکر است این شبکه ها برای پیشبرد برنامه های خود از اسم مراجع و روحانیون مشهور بهره برداری می کنند.

پیش از این مهدی شریفی رئیس مرکز واحد مونیتورینگ صدا و سیما در گفت‌وگویی به شدت از شبکه های ماهواره ای مذهبی فارسی زبان انتقاد کرد.

رئیس مرکز واحد مونیتورینگ صدا و سیما بر این مساله تاکید کرد که شبکه های مذهبی با ادعای دغدغه دین چه نسبتی با سران ستاد ارتش آمریکا داشته و چگونه هزینه سنگین فنی را تامین می کند. وی تصریح می کند که این شبکه ها همان شبکه های بزمی هستند که لباس خود را عوض کردند و صدایی که از درون آن خارج می شود نعره شیطان است که در صدد جاانداختن اسلام آمریکایی و اسلام بدون جهاد و مرجعیت است .
به گفته وی برخی از این شبکه ها با جریان انجمن حجتیه در ارتباط هستند و این نکته ای است که مردم هوشمند ما نباید از آن غفلت کنند و باید به آموزه های صحیحی که از طریق نهادهای فرهنگی و مذهبی و مراجع محترم تقلید ارائه می شود، اجرا کنند.

این مسوول همچنان تاکید کرد:چون برخی از این شبکه ها ارتباطات خیلی گسترده ای با انجمن منحط حجتیه دارند البته نفوذ آنها در مساجد با بهره گیری از جوانان ناآگاه ، قدرتی در اختیار آنها قرار می دهد که نه از روی اعتقاد بلکه از سر ندانستن با این شبکه ها همکاری می کنند بنابراین یک نوع بدهکاری فرهنگی بین این افراد با این شبکه ها شکل می گیرد چون از افراد مذهبی به شنیده ام ، که این شبکه ها ، شبکه های خوبی هستند ، چون مراسم مساجد ما را در آنتن ماهواره نشان می دهد!
 

 

©2010 esteva.ir. All Rights Reserved