کد :   60
پنجشنبه، 13 خرداد 1389 11:35:11 
http://esteva.ir
  درباره ما  

بسم الله الرحمن الرحیم

در روزگاری به سر می بریم که بعضی عصر ارتباطات می نامندش و برخی دوران اطلاعات و گروهی زمانه تبلیغات. شاید بتوان گفت هر سه این موارد درست است. شاید دو روزی دیگر هم، نام های دیگری بر این روزگار گذاشته شود. به هر حال هر نامی که بر این زمان و زمانه گذاشته شود؛ در این که افزایش سرعت انتقال اطلاعات و ارتباطات سهمی در شکل گیری مشخصات این دوران دارد، شکی نیست.

افزایش روز افزون رسانه ها و شکل گیری بنگاه های کوچک و بزرگ خبری و اطلاع رسانی، مسابقه در انتشار روزنامه ها و مجلات و سونامی راه اندازی سایت ها و وبلاگ های خبری و غیر خبری، همه نشان از ویژگی های خاص عصر ارتباطات، اطلاعات و یا تبلیغات دارند. همگان در این عصر و عرصه به لزوم اطلاع رسانی پی برده اند و اگر روزگاری سران استعمار و استکبار برای فتح و تصاحب کشوری و سرزمینی با یکدیگر دست و پنجه نرم می کردند و قدرت خود را در مساحت و میزان مستعمره های خود می دانستند، اکنون پایگاه های خبری، اطلاع رسانی و تبلیغاتی قدرت ها، مجالی برای عرض اندام و اره دادن و تیشه گرفتن آنان شده است.

در این میان تفاوتی که مشاهده می شود در جولان همگان در این صحنه است. چه آنکه اگر در روزگاری نه چندان دور تنها صاحبان قدرت و نفوذ بودند که توان جولان داشتند؛ اینک هر کسی می تواند با بضاعت خود در این میانه وارد شود و حریف بطلبد و خواهان دست و پنجه نرم کردن با هر نفس کشی باشد. از این که من کمترین در وبلاگ خود جولان دهم و اطلاعات و داشته های دینی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خود را واگویم گرفته، تا انواع سایت ها و وبلاگ های ریز و درشت دیگر با هر طرز فکر و اندیشه و مذهب و عقیده ای...

از آنجا که در تمامی ادوار متاع کفر و دین هم بی مشتری نبوده و نیست، هر کسی که در این بازار مکاره جنسی برای ارائه و عرضه داشته باشد، می تواند برای متاع خود مشتری یابی کند و بازارگرمی خود را ادامه دهد.

در این مجال "استوا" با پشتوانه تمام همت و پشتکار جمعی از دغدغه داران و علاقه مندان حوزه دین و رسانه پا به عرصه اطلاع رسانی و ارتباطی گذاشته است. "استوا" رسانه ای دینی است که شعار خود را نابرابری دانستن و ندانستن قرار داده و بر اساس آیه شریفه "هل یستوی الذین یعلمون و الذین لا یعلمون" نام گذاری شده است. هر چند که معنای خود "استوا" نیز برابری و راستی و اعتدال و نام خطی فرضی است که کره زمین را به دو قسمت مساوی تقسیم می کند.

و اکنون؛ "استوا" به عنوان "سامانه اطلاع رسانی دینی" کار خود را آغار کرده است.

تمام توان و بضاعت خود را جمع کرده ایم و هر چه داریم از دم و درم و قدم؛ آورده ایم تا شاید بتوانیم از ابزار نوین رسانه و تبلیغ برای بسط و گسترش دین خدا بهره ببریم. چنان که دیگران هم در گوشه و کنار جهان اسلام و تشیع در این مسیر گام برداشته اند و بر می دارند. ما هم سعی داریم خود را در این جرگه بگنجانیم... تا چه قبول افتد و چه در نظر آید؛ که: لعلکم ترحمون...

ادعایی نداریم که کاری کارستان می کنیم و معضلات بشری را رفع و گره از مشکلات جامعه دینی و رسانه ای باز خواهیم کرد. ما فقط راه افتاده ایم و سعی داریم حرکت کنیم. در این راه دست هر بزرگی را هم که منت همسفری بر ما گذارد را نه تنها می فشاریم که می بوسیم. چنان که فرمود:

قل انما اعظکم بواحدة ان تقوموا لله مثنی و فرادی

سوره سبأ آیه 46

بی هیچ ادعایی...

ادعایمان این است که:

یا ایها العزیز مسنا و اهلنا الضر و جئنا ببضاعة مزجاة فاوف لنا الکیل و تصدق علینا ان الله یجزی المتصدقین

سوره یوسف آیه 88

امیدمان نیز این که:

الذین یبلغون رسالات الله و یخشونه و لا یخشون احدا الا الله و کفی بالله حسیبا

سوره احزاب آیه 39

آرزومندیم که این کمترین سعی و تلاش؛ در راه تبلیغ و نشر معارف الهی باشد و قدمی ولو کوچک در مسیر خلافت رسول خداوند متعال صلی الله علیه و آله و سلم؛ که امیرمومنان علیه افضل صلوات المصلین از قولش فرمود:

اللهم ارحم خلفائی -ثلاثا-

قیل یا رسول الله و من خلفاؤک؟

قال الذین یبلغون حدیثی و سنتی و ثم یعلمونها امتی

همان مسیری که حضرتش علیه افضل صلوات المصلین وصیت فرمود:

الله الله فی الجهاد باموالکم و انفسکم و السنتکم فی سبیل الله

امید آن که این کمترین جهد و کوشش را با نظر کرامت و بزرگواری خود بپذیرند.

"با کریمان کارها دشوار نیست".

 

 

©2010 esteva.ir. All Rights Reserved